70 echipaje la startul etapei comune Româno-Bulgare de la Sibiu

Etapa a doua din Campionatul Național de Raliuri Dunlop, care este etapă comună cu Campionatul Bulgar de Raliuri, aduce la start 68 de echipaje. Raliul Sibiului se desfășoară între 15-16 Aprilie pe probele speciale din jurul Sibiului.

Lista de înscriși în Campionatul Național de Raliuri Dunlop are un număr de 38 de echipaje, nume ca Bogdan Marișca, Marco Tempestini nu se află pe lista de start. Dacă în CNR2 la prima etapă se aflau 11 echipaje înscrise, etapa a II -a din Campionatul Național Rally 2 mai castigă un echipaj, astfel la Sibiu, pe listă sunt înscrise 12 echipaje.

20 de echipaje sunt înscrise în Campionatul Bulgar la etapa comună, care se desfășoară la Sibiu la sfârșitul săptămânii viitoare.

Raliul Sibiului 2016 este considerată etapa a doua a Campionatului Național de Raliuri Dunlop și a Campionatului Național Rally 2 Dunlop, este organizată de ACS Aria Pentru Sport în parteneriat cu AMC Racing, sub egida Federației Române de Automobilism Sportiv (FRAS). În premieră pentru Sibiu, această etapă va da startul Campionatului Național al Bulgariei.

Acţiune cofinanţată de Consiliul Local Sibiu şi Primăria Municipiului Sibiu prin Agenda Sport, cu sprijinul Ministerului Tineretului și Sportului, Consiliului Județean Sibiu, Consiliului Județean Alba, Consiliului Județean Vâlcea. Mașina oficială a Raliului Sibiului 2016 este oferită de INTERCAR, dealer autorizat SKODA.

Parteneri strategici: Aria, Ambient, Ceresit, Bel Profile. Parteneri: Bergenbier, Caparol, Magnolia Residence, Ordis, PowerBar, Total NSA.

Parteneri media: KissFm, Turnul Sfatului, Tribuna, Sibiu100 și Ora de Sibiu.

CNR DUNLOP

NR. CRT.PILOTCOPILOTMAȘINĂNR. CONCURSCLASA
Tatu JeanFlorea CristiSubaru Impreza WRX STI N110Forelighter
Dan NirișteanuMircea DrăganVW Scirocco 198500Forelighter
Gigi BadeaI.G DiaconeasaSeat Leon Cupra000Forelighter
1Tempestini SimoneBanca MarcFord Fiesta R5 201412
2Gârtofan DanMârză TudorSkoda Fabia R5 201552
3Raul BadiuLazăr GabrielDacia Logan79
4Tomiță RareșCsegzy LeventeMitshubishi  Lancer Evo X 200893
5Adrian RăspopaCosmin DiacuCitroen DS3 R3T115
6Crisan FlorinItu SebastianRenaul Clio R3T 2015125
7Savu HorațiuColceriu SorinMitsubishi Evo 9 2006133
8Tincescu FlorinItu SergiuSubaru Impreza 2008163
9Manole MihaiDorca FlorinPeugeot 208 R2 2012175
10Gioarsă SebastianFetean RareșRenault Twingo R2197, 8
11Pohariu Daniel IulianȘtefan Lucian IulianRenault Clio Williams Rallye 19962312
12Szabo CsongorMaior RobertSuzuki Swift Sport 2009269
13Ene GabrielSolomon CiprianRenault R3 2010275
14Juhos ZoltanBako LorandFord Fiesta 2014292
15Teslovan AdrianCseh Vajk ImreCitroen DS3-R3T 2013305
16Ardelean AlexandruBaltador HorațiuSuzuki Swift Sport 2013319
17Preda RomulusBaciucu CristianMitshubishi  Lancer Evo 7 20113711
18Kelemen PeterMolnar GyulaSuzuki Swift 2012399
19Cotut RemusOnofrei MirceaFord Fiesta ST 20064112
20Necula RaduTemeș AdrianSuzuki Swift Sport 2008429
21Toader CristianSimon Ștefan AlexandruSeat Cupra TDI 2004449
22Rus CristianCsegzy LaszloSuzuki Swift Sport 2013459
23Bucur CălinGiușcă AlexandruSuzuki Ignis Sport 2014469
24Mihut IoanMagdas RalucaDacia Logan 2007489
25Mitre AndreiIancu BogdanDacia Logan 2009729
26Talasman BogdanMitrașcă AndreiDacia Logan 2006859
27Maior NorbertPop Alina BiancaDacia Sandero 2015989
28Keleti EdwinAvram AntonMitsubishi Lancer Evo 10 2011993
29Abraham ThomasSilasi RareaSeat Cupra TDI 20043325
30Oprea CristianaHațegan DianaDacia Logan 20064019
31Rușciuga DanielLăzărescu MihăițăDacia Sandero 20164039
32Jean TatuEugen RotaruDacia Logan 20054059
33Gârtofan AndreiVraja DoruDacia Logan 20074079
34Popa DragoșAndrzoiu MarcusDacia Logan 20054119
35Grigoriu CătălinFlorea LucianDacia Sandero 20154159
36Luca RaduStanciu MihaiDacia Sandero 20124769
37Constantinescu PetruMărginean RaduRenault 5 197759013
38Bădină FilipGrigorescu GeorgeDacia Logan 20079

 

RALLY 2

NR. CRT.PILOTCOPILOTMAȘINĂNR. CONCURSCLASA
1Costea DorinColdea AlinDacia Logan 2006439
2Moldovan BogdanPopa Ana-MariaFiat Stilo 200110312
3Minea AdrianBasa CatalinRenault Clio RS 200210612
4Gilles Romain Desire MarcLapadusa AlinPeugeot 205 1991112H12
5Săliștean CosminLeluțiu AdrianMitsubishi Lancer 200011311
6Nicoschi DanJiman AlexandraSeat Ibiza 199711412
7Bălățeanu MariusBâscă MihaiToyota Celica 1988115H3
8Magoș DanGhigolea DragoșSuzuki Ignis 20061169
9Moldovan Sorin DanielSuciu Flaviu AdrianHyundai Coupe 199811712
10Ichim IulianPetrișor Florin IoanCitroen Saxo 19991189
11Rus IonelHicea AndreiFord Fiesta 20041209
12Resiga EmanuelDrăghici DenisaToyota Celica 198911

 

BULGARIA

NR. CRT.PILOTCOPILOTMAȘINANR. CONCURSCLASA
1Plamen StaykovDavid-Davidone KvaratskheliaMitsubishi Lancer 2007RC 2
2Nikolai KortelovNasko TzonevCitroen C2 2004RC 4
3Hristo AtanasovIvanov MarinRenault Clio 2007RC 3
4Titov AntonMirchev VencislavCitroen DS3 R1 2016RC 5
5Gerdjikov OgnianKitanov NikolayRenault Clio RS RagnottiRC 4
6Stoychev MarkoBatakliev YordanMitsubishi Lancer Evo 9 2007RC 2
7Dimitrov VasilDimitrov EmilCitroen Saxo 2000RC 5
8Atanasov YordanYanakiev YanakiMitsubishi Lancer Evo 9 2006RC 2
9Ignat IsaevMilen IlievCitroen DS3 R3T 2012RC 3
10Bezus BoyanBozukov DimoRenault Clio 2000RC 4
11Zlatkov NikolayManolov PetkoSubaru Impreza STI 2007HC 1
12Surilov MartinZdravkov ZdravkoMitsubishi Lancer Evo 9 2006RC 2
13Vladimirov StanislavSabev ChavdarOpel Astra GSI 1992RC3
14Stankov DilyanKarchev MladenRenault Clio 2002RC 4
15Grigorov GrigorSivov NedyalkoHyundai I20 Coupe 2015RC 5
16Simeonov SimeonMehandhziyki KrasimirHyundai I20 Coupe 2015RC 5
17Gerov HristoDelchev GeorgiHyundai I20 Coupe 2015RC 5
18Jekov VasilShopov BoykoHyundai I20 Coupe 2015RC 5
19Angelov MiroslavIliev PetarHyundai I20 Coupe 2015RC 5
20Popov VitorioPopov HristoOpel Corsa 1995RC 5

Sursa lista: raliul-sibiului.ro/ro

Noutati
Vezi mai multe